Bozguç Köyü.Net [ www.bozguckoyu.forumn.org ]
Hosgeldin Misafir Kardesim.. Sitemizin imkanlarından daha kaliteli bir şekilde yararlanmak istiyorsan Lütfen Hemen Üye Ol b]

[b]| ~~ YÖNETİM ~~ |

Bozguç Köyü'nün yeni web site adresi:www.bozguckoyu.forumlari.net

AnasayfaPORTALTakvimAramaKayıt OlGiriş yap
BozguçKöyü.forumn.org| Sohbet Odası
www.bozguckoyu.forumlari.net(yeni web adresimiz)
www.bozguckoyu.forumn.org'te ki videoları izleyemiyorsan tıkla !!
Bu sayfada dakika saniye misafirim oldunuz .....

24 Mode
12 Mode

Bozgu Köyü'nün yeni web site adresi: www.bozguckoyu.forumlari.net

Paylaş | 

(DivX Filmleri Nasıl İzleyebilirim? Resimli Anlatım İçin Tıklayın…)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Uyarı Yok
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 271
Rep Puanı Rep Puanı : 879
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 20/05/10
Nerden Nerden : BİLİNMİYOR !!!

MesajKonu: (DivX Filmleri Nasıl İzleyebilirim? Resimli Anlatım İçin Tıklayın…)   Çarş. Ağus. 25, 2010 3:00 pm

DivX Filmler Hakkında

Sitemize eklenen yeni filmlerin bazıları bundan sonra DivX olabileceğinden, bu tür filmlerin nasıl izlenebileceğini anlatan bir yardım makalesi yazmaya karar verdik.

Elbette sizlere online film keyfini sunmaktan vazgeçmiyoruz; filmleri orijinal ses ve görüntüleriyle, yani DivX kalitesinde yine online, indirmeden izleyebileceksiniz.

DivX Filmleri İzlemek İçin Ne Yapmalıyım?

1. Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak gerekli codec ve player’ların yer aldığı programı indiriyoruz. (Tamamen ücretsizdir.)

DOWLOAD

2. Firefox kullanıyorsanız aşağıda resimdeki gibi bir pencere gelecektir, burada Dosyayı kaydet diyip indiriyoruz. Eğer Internet Explorer kullanıyorsanız indirmek için Kaydet veya Aç diyebilirsiniz.

3. İndirme tamamlandıktan sonra DivXInstaller.exe isimli dosyayı çalıştıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak, Next diyip devam ediyoruz.

4. Kullanım koşullarını kabul ettiğimize dair onayımızı belirtmek için I accept the terms of the License Agreement seçeneğini işaretleyip Next ile devam ediyoruz.

5. Devam ettiğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Burada aslında bir değişiklik yapmamıza gerek yok fakat DivX Plus DirectShow Filters isimli eklentiye ihtiyacımız yok, encoder oluyor o. Burada da Next diyip devam ediyoruz.

6. Bu kısımda programın yükleneceği dizini seçiyoruz. Eğer belirtilen dizin sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa, yani o dizine yüklenebilirse Next diyip devam ediyoruz.

7. Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıdaki ekran gelecek. Program ile ilgili yeniliklerden haberbar olmak istiyorsanız e-mail adresinizi boşluğa yazabilirsiniz, fakat bu mecbur değil. Next diyip son aşamaya geçiyoruz.

8. Programı başarıyla kurdunuz, Close diyip kurulum ekranını kapatabilirsiniz.

9. DivX filmleri izlemeye başlamak için yapmanız gereken son şey bilgisayarınıza reset atmak. Başlat’tan Yeniden Başlat diyin ve filme ait konuda verdiğimiz linkten filmi DivX kalitesinde izlemeye başlayın!

Sıkça Sorulan Sorular:

1. DivX eklentisini yükledim ama video sayfası açıldığında player gözükmüyor, sorun nerede?

Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcınızda aktif olabilmesi için bilgisayarınıza reset atmanız gerekiyor.

2. DivX kurulu ve player gözüküyor olmasına rağmen ‘DivX Player yüklemek için tıklayın’ tarzında bir uyarı çıkıyor, nedeni nedir?

Eğer DivX’i sorunsuz kurduysanız ve player gözüküyorsa o tür uyarılara aldırmayın. Genelde sayfanın sağ alt köşesinde çıkan bu uyarı pencereleri videoyu barındıran sitenin ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla eklediği bir uyarıdır.

3. Play’e tıkladıktan sonra ‘Buffering’ yazısı geliyor ve öylece kalıyor, sorun nerede?

Play’e tıkladıktan sonra eğer Buffering yazısı %100 olup da video açılmıyorsa ve bir yerde takılıp kalıyorsa biraz bekledikten sonra Stop’a tıklayın, sonra tekrar Play dediğinizde video açılacaktır. Filmi izlerken eğer video tam olarak önbelleğe alınmadıysa tekrar aynı yazı gelebilir, bunu yaşamamak için Stop’a tıkladıktan sonra 10-15 dakika beklemenizde fayda var.

[ALINTIDIR]
http://bozguckoyu.forumn.org

(DivX Filmleri Nasıl İzleyebilirim? Resimli Anlatım İçin Tıklayın…)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Resimlerinizle müzikli klip hazırlamak artık çok kolay - resimli anlatım
» 6.sınıf Matematik Görüntülü konu anlatımları(H.BURDA)
» Indefinite Pronouns
» MeMLeKeTiNiZiN ŞiVeSi NaSıLDıR ?
» Mod, medyan